Atölye Çalısmaları

 

Yetişkinlere yönelik programlarımız .....

Yetiskin Bale

Bugün,sağlıklı yaşam için öngörülen en önemli iki unsur sağıklı beslenme ile beraber egzersiz alışkanlığıdır.

Egzersizin temelinde hareket kabiliyetinin artması, yanlış duruştan kaynaklı ağrıların giderilmesi ve vücudu formda tutmak vardır.

Yetişkinler için bale programımız bu açıdan daha önce kısa süreli eğitim almış ya da hiç almamış 18-58 yaş aralığında katılımcıya açıktır.

Programda amaç beden farkındalığı yaratarak bale tekniği ile doğru duruş, esneklik, fiziksel güç ve zarif bir çizgi kazandırmaktır.

Program haftada 2 gün birer saattir.

Pilates

Vücudun duruşunu düzeltmek ,Ağrıların oluşmasını engelemek ,Varolan ağrıları azaltmak ,Kilo vermek ya da sıkılaşmak ,Vücudun dayanıklılığını arttırmak ,Denge ve esneklik kazanmak istiyorsanız.

Sizleri “MAT” ve “REFORMER” derslerimize bekliyoruz.


Akademi Çizgi  Pilates Programı,  bedeninizi kontrol ederken ruhsal bir rahatlama sağlıyor.

Zumba

Zumba ;dinamik, heyecan verici, coşkulu ve kıpır kıpır müzikler eşliğinde dans adımları kullanılarak yapılan Latin esintili dans-fitness dersidir.

Zumba yaparak yüksek... kalori harcarsınız. Bunun sonucunda insanda kilo kaybı ve kondüsyon artışı   olur.

Şekilli bir vücuda sahip olursunuz. Farkında olmadan egzersiz yapmış ve tüm kas gruplarını çalıştırarak, stresten uzaklaşır ve koordinasyonunuzu geliştirmiş olursunuz.Kalbinizi ve ciğerlerinizi güçlendirirsiniz.Dans figürlerini öğrenip, kendinize olan güveninizi de geliştirirsiniz.

Yoga

Şehir ve  iş yaşantısının stresinden kurtulmak, Kendinize huzurlu saatler yaratmak ,Ruh ve beden sağlığınızı korumak ,Doğru nefes almayı öğrenmek , Negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirmek,Vücut direncini arttırmak ,Esneklik kazanarak riskleri aza indirgemek ,Toksinlerden arınmak ,Fazla kilolardan kurtulmak istiyorsanız.Akademi Çizgi  kendiniz ve çevrenizle bir olmanızı ve sınırlarınızı keşfetmenizi sağlayacak.

Hamile Cimnastigi

Rahat bir hamilelik dönemi geçirmek istiyorsanız, Uzmanlar eşliğinde bilinçli bir egzersiz programına ihtiyaç duyuyorsanız, Doğum öncesi ve sonrasını sağlıklı geçirmeyi planlıyorsanız,Hamilelik sırasında oluşan ağrılarınıza çözüm arıyorsanız,Emzirme, bebek banyosu ve ilk yardımı öğrenmeye önem veriyorsanız,
 

Akademi Çizgi  Hamile Jimnastiği Programı fiziksel, duygusal ve hormonal değişimlere  uyumu kolaylaştırılıyor.

Anne-bebek Cimnastigi

Bebeğinizle aranızdaki bağın güçlenmesini ve bebeğinizin;

Sizinle birlikte kendi vücudunu tanımasını,Kas ve iskelet sisteminin sağlıklı gelişmesini,Koordinasyon ve denge kazanmasını,Sağlıklı, güçlü, hareketli bir gelişim süreci geçirmesini,Spora erken yaşta başlamasını,Sosyal bir ortamı paylaşarak seçme ve karar verme yetisinin gelişmesini önemsiyorsanız...

Akademi Çizgi’de sizin gibi düşünen diğer annelerle birlikte bebeğinizle kaliteli ve keyifli bir zaman geçirebilirsiniz.

Orff-Schulwerk 

Bireyselliği bozmadan eş ve grup oluşturma bilinci kazanmak ve kazandırmak,Doğaçlama yoluyla, keşfederek, canlandırarak, hayal gücünü kullanabilmek,Taklit yeteneği ile kendini ifade etmek,Farkındalık ve özgüveni arttırmak,Özgür bir iletişim ortamının parçası olmak için 

Hareket Atölyesi

Bedeninizin kuvvetli ve zayıf yönlerini tanımak ve hareket kapasitesini arttırmak,Doğru duruşu öğrenmek,Vücudun açılarını esneterek kasları uzatmak, form kazandırmak,Dansa dair farklı teknik ve stillerle hareket kombinasyonları yaratmak,Bedeninizle özgün ifade alanları oluşturmak,Ritm, hareket ve tiyatral yetenekleri bütünleştirmek,Empati kurabilmek,Kalıpların dışına çıkarak doğaçlamaya yönelmek,istiyorsanız...

 

Çocuklar yetişkinler ve  büyüklerimize farklı içeriklerle düzenlenmiş özel programlar uygulanmaktadır. 

Perküsyon

Giderek ağırlaşan yaşam şartları üzerinizde olumsuz etki bırakıyorsa, Deşarj olmanın ve enerjinizi açığa çıkarmanın yollarını arıyorsanız ,Hem konsantrasyonunuzu artırmak hem de keyifli vakit geçirmek istiyorsanız,Bir grubun parçası olmanızı sağlayacak ritm ve müzik birlikteliğine hazırsanız, Akademi Çizgi  Perküsyon Atölyesi  "içindeki ritmi keşfetmeye hazır" herkese açık.

Fotografçılık
Fotoğraf görmektir…

Herkesin baktığında siz görebiliyorsanız,
Gördüğünüze anlam katabiliyorsanız,
Sabit mekan ve iş yaşamının monotonluğundan şikayetçiyseniz, 
Teknik bilginizi sezgiyle birleştirerek  estetik ve gören fotoğraflar çekmek istiyorsanız
bir önerimiz var…
Akademi Çizgi Fotoğraf Atölyesi …

 

Mankenlik ve Zarafet

Tüm bale öğrencilerimize ek disiplin olarak verilmekte, aynı zamanda özel ve grup dersleri olarak programlar açılmaktadır.

Amaç, sosyal hayatı oluşturan gündelik davranışların akademik olarak incelenip aktarılması, estetik görüntü ve davranışların nezaket kuralları da gözetilerek geliştirilmesidir.

MEB tarafından kabul edilmiş müfredata uygun olarak hazırlanan ortaöğretim okullarında da 8 hafta olarak verilmektedir.

Bale -
00:00 / 00:00
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Sosyal Simge
  • YouTube Sosyal Simge
  • Twitter Social Icon