top of page

Hakkımızda

Kurumumuz ;

1989’da kurulan bir hayal …

1998’de minik balerinlerin çizdigi bir yol oldu.

2009’da bu yola sanat eğitiminde akademik bir çizgi çizildi…


Akademi Çizgi, Şaşkınbakkal’da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir kurum olan Çizgi Bale ile başladığı serüvenini çizgi’ sinden ödün vermeden büyüyerek ve genişleyerek Çekmeköy’de sürdürüyor.

Deneyimi ve uzman kadrosu ile Akademi Çizgi programlarını;

Çocukların, yetenek ve becerilerini geliştirme, sanat eğitimi aracılığıyla kişilik kazandırma, meslek sahibi etme,

Yetişkinlerin, sosyalleşmeleri, farklı bir bakış açısı kazanmaları ve hobi edinmeleri, 

Kurumların, ekip çalışmalarını güçlendirerek verimliliklerini arttırmaları, kurumsal bağlılığın gelişmesi, takım ruhu kazanılması, kurum ile bireyler arasında duygusal bağ oluşmasını sağlama, hedefleriyle hazırlamıştır.

Akademi Çizgi, M.E.B. sertifikalı bölümlerini ve kişisel gelişim sağlayan program içeriklerini sürekli yenileyerek, çocuk ya da yetişkin tüm bireylere hayatlarına yeni bir çizgi kazandırma fırsatı sunarak eğitim öğretim hayatına devam ediyor.

FELSEFEMİZ

Hayat sürekli değişirken bireylerin kendini geliştirmesi de kaçınılmaz. Biz, sanatla desteklenen meslek eğitimi ve kişisel gelişim eğitimleriyle toplumsal değişime katkıda bulunmayı temel görevimiz olarak benimsiyoruz.

Bireylere sağlıklı düşünme yetisi kazandıran sanat eğitimi, kişilerin özgüvenini arttırarak saygınlık kazandıran bir ayrıcalıktır. Genç beyinlerin kendi potansiyellerinin farkına varmasını ve böylece geleceği daha ileri bir ÇİZGİ’ ye taşıyacak bilgi birikimine sahip katılımcı, yaratıcılığa dönük, kişisel yeteneklerinin farkında bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu anlayışla verdiğimiz eğitimimiz, sanatsal duyarlılığa sahip, kültürlü, sosyal, yaratıcı bireyler yetiştirmede en büyük güvencemizdir.

Yaklaşımımız, profesyonel adaylar yetiştirerek gelişmelerine ve her yaş ve cinsiyette bireylerin kişisel yeteneklerini ortaya çıkararak toplumun ilerlemesine ön ayak olmaktır.

Akademi Çizgi, topluma ve çevreye yeni değerler kazandırma misyonuyla bireyleri stresten uzaklaştırırken kariyerlerine yön verme fırsatını da sunmakta; meslek edinme amaçlı sanat eğitimi dışında amatörlere yönelik hobi programları ve etkinliklerle, keyifli ve eğlenceli bir ortamda, donanımlı sınıflarda, kaliteli zaman geçirerek sosyalleşmelerini sağlamaktadır.

Bale ve müzik bölümlerinde konservatuar düzeyinde kaliteli bir eğitim verme amacıyla başladığımız eğitim yolculuğumuza, kişisel gelişim ve kurumsal iletişim hizmetlerimizi de dahil ederek devam ediyoruz.

Akademik eğitimde çizgimizden ödün vermeden Türkiye’nin önemli kurumları arasında olmayı hedefliyor.

Kurucumuz ;
 

1969’da Ankara’da doğan Meltem Yaprak Onarcan, bale eğitimine 7 yaşında Dünya Egemen Kırmızı Pabuçlar Bale kursunda başladı.

1985’te başarıyla mezun olarak aynı yerde yardımcı öğretmen oldu. Orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayarak 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimari ve Çevre Tasarımı Bölümünü kazandı. 1988–1991 yılları arasında Enka’nın İç Mimarlık ve Tasarım başarı bursunu aldı. 1991 yılında üniversiteyi fakülte ikincisi olarak bitirdi. 

1995 yılında aynı üniversiteden “ Butik Tarzı Alışveriş Birimlerinde Tasarım Kriterlerinin Değerlendirilmesi ” konulu teziyle Sanatta Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.
Bu dönemde Tepe Grubunda İç Mimar olarak birçok projeye imza attı. 1984–1990 yılları arasında Uluslararası Köln Dans Akademisi’nde Ursula Borrman, Racovitza, Bruce Taylor, Denise Jefferson, Ralf Paul Haze, Alvin Mc Duffie ve Maria Magdelena gibi hocalardan klasik bale, modern – jazz dans ve flamenko teknik dersleri aldı. 

1989 yılında Vestel’in düzenlediği Türkiye Dans yarışmasında ikinciliği elde etti. Yeni Asır Gazetesi’nin düzenlediği güzellik yarışmasında birinci oldu. Miss Turkey olarak katıldığı Malezya’daki 1990 Miss All Nations Beauty Contest’te “Miss Photogenic-1990” unvanını aldı. Modacı Zuhal Yorgancıoğlu’nun yurtiçi ve yurtdışı birçok defilesinde de manken, dansçı ve koreograf olarak görev aldı. 

1998’de İstanbul Üniversitesi’nden öğretmenlik formasyonunu tamamladı. Çizgi Bale Kursunu açtı. 2003 yılında başladığı İngiltere Royal Academy of Dance’in uluslararası öğretmenlik sertifikası programını “Distinction” onur derecesiyle bitirerek öğrencilerine de İngiliz Kraliyet Dans Akademisi “RAD” uluslararası sınavlarına girebilme imkanı sağladı.

 

Öğretmenlik mesleği ve sorumluluklarının bilincinde, öğrencilerine en iyiyi ve doğruyu verebilmek üzere kendini ve kurumunu geliştirmek arzusuyla çalışmalarını sürdürmektedir. 

bottom of page