top of page

Çizgi Bale Akademi

 

Deneyimi ve uzman kadrosu ile Akademi Çizgi ve Çizgi Bale programlarını;

Çocukların, yetenek ve becerilerini geliştirme, sanat eğitimi aracılığıyla kişilik kazandırma, meslek sahibi etme,

Yetişkinlerin, sosyalleşmeleri, farklı bir bakış açısı kazanmaları ve hobi edinmeleri, 

Kurumların, ekip çalışmalarını güçlendirerek verimliliklerini arttırmaları, kurumsal bağlılığın gelişmesi, takım ruhu kazanılması, kurum ile bireyler arasında duygusal bağ oluşmasını sağlama, hedefleriyle hazırlamıştır.

Meltem    Yaprak    Onarcan
(Kurucu -Bale-Modern Dans)

 

1969’da Ankara’da doğan Meltem Yaprak Onarcan, bale eğitimine 7 yaşında Dünya Egemen Kırmızı Pabuçlar Bale kursunda başladı. 1985’te başarıyla mezun olarak aynı yerde yardımcı öğretmen oldu. 1984–1990 yılları arasında Uluslararası Köln Dans Akademisi’nde Ursula Borrman, Racovitza, Bruce Taylor, Denise Jefferson, Ralf Paul Haze, Alvin Mc Duffie ve Maria Magdelena gibi hocalardan klasik bale, modern – jazz dans ve flamenko teknik dersleri aldı. 
1998’de İstanbul Üniversitesi’nden öğretmenlik formasyonunu tamamladı. Çizgi Bale Kursunu açtı. 2003 yılında başladığı İngiltere Royal Academy of Dance’in uluslararası öğretmenlik sertifikası programını “Distiction” onur derecesiyle bitirerek öğrencilerine de İngiliz Kraliyet Dans Akademisi “RAD” uluslararası sınavlarına girebilme imkanı sağladı.

Öğretmenlik mesleği ve sorumluluklarının bilincinde, öğrencilerine en iyiyi ve doğruyu verebilmek üzere kendini ve kurumunu geliştirmek arzusuyla çalışmalarını sürdürmektedir. 

Yesim Demirdurak
(Bale)
 

1967 İstanbul doğumludur. İstanbul Belediye Konservatuvarı bale bölümünden 1984 yılında mezun olmuş, sonrasında İ.Ü. Devlet Konservatuvarı’nda Rezan Erfa ile çalışmıştır. 1989’da İ.Ü. Diş Hekimliği Fakültesini, 1994’te de İ.Ü. Sağlık Bilimleri Enstitüsü Konservatif Diş Tedavisi Anabilim Dalında doktora eğitimini tamamlayarak, Doktor Med. Dent. Ünvanı almıştır. Serbest diş hekimliğinin yanı sıra  başta Galatasaray Lisesi ve Küçük Prens Okulları olmak üzere çeşitli özel ve resmi kurumlarda 20 yıldır bale ve modern dans eğitmeni olarak çalışmaktadır. Çalıştırdığı gruplara 2000-2002 yılları arasında Milliyet Gazetesi Türkiye Liselerarası Modern Dans Yarışması’nda Türkiye Şampiyonluğu, 2010-2011 İstanbul Anaokulları Dans Şenliğinde de İstanbul 2.liği kazandırmıştır. Eğitimdeki amacı bale ve dansa ilgiyi arttırmak ve herkesin severek içinde yer alabileceği sanatsal ortamlar yaratmaktır.

 

 

bottom of page