Müzik

​

Müzik ritmdir…
 

İletişim kurmayı kolaylaştıran, yaratıcılığı olumlu yönde etkileyen müzik gelişimin en etkili aracıdır. Kişisel gelişime katkı sağlamak , enstrümanın çalınmasındaki teknik bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlayan Akademi Çizgi bilimsel temellere dayanan ve sürekli gelişen bir anlayışta eğitim vermektedir.


Müzik bölümüne her yaş ve seviyedeki öğrenciler ön değerlendirme ile kabul edilir. Enstrüman eğitimi ile birlikte solfej, teori, genel müzik kültürü gibi tamamlayıcı dersler birebir verilir. Bilimsel metod ve programlarla müzikalite ve yaratıcılığın geliştirilmesi hedeflenmektedir.


Solfej & Şan: Müzikal altyapının oluşumu ve gelişimi için işitme, algılama, dikte, deşifraj içeren eğitim öğrenci ile belirlenen gün ve saatte verilmektedir.


Piyano: Başlangıç Piyano eğitiminin amacı öğrencinin yaşam boyu ihtiyaç duyacağı teknik ve teorik alt yapıyı doğru ve kaliteli şekilde verebilmektir. Öğrencinin sanatsal yetilerinin geliştirilmesi ve kişisel gelişimi üzerinde ki olumlu etkileri arttırmaktır.
 Piyano eğitimi  bilimsel verilere dayandığı kadar öğrencinin yaratıcılığınıda geliştirmeye yönelik olmalıdır. Pedagojik olarak öğretmenin öğrenci üzerinde oynadığı büyük role önem verilmelidir. Çünkü modern piyano tekniğinin geliştirilmesinde, sanatsal düşüncelerin ifadesinde öğretmenin bilgi, yetenek ve deneyimleri çok önemlidir.
Piyano eğitimi, büyük istek, sabır ve disiplin gerektirir. Bütün eğitim süresi boyunca bunları ölçülü olarak elde etmek gerekir.Bu eğitimden öğrencinin en büyük kazancı, müziğin ve piyano çalmanın heyecanıdır. 


Yan Flüt: Duyguları  parlak sesli etkileyici melodisiyle yansıtan bu solo ve eşlik enstürmanı eğitimi birebir verilmektedir


Gitar: kendine özgü ses rengine sahip, dünyada ve ülkemizde en çok ilgi gören Her daim popüler kalmayı başaran gitar eğitimi bireysel verilmektedir


Keman: İnsan sesine en yakın, zengin anlatım gücüne sahip  bu yaylı enstürman eğitimi bireysel olarak verilmektedir.


Orff-Schulwerk Eğitimi: Her insanın kendini ifade etmesini sağlayan müzik konuşma ve dans yaratıcılığı açığa çıkararak kişisel gelişime katkı sağlar.Tüm sanatsal alanları birleştirerek öğrenme, keşfetme, deneme ve yaratma ortamı sunar.

Bale -
00:00 / 00:00
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Sosyal Simge
  • YouTube Sosyal Simge
  • Twitter Social Icon